Jakość i certyfikaty

W sklepie Organicall oferujemy tylko naturalne, organiczne kosmetyki czołowych marek z Ameryki, Kanady, Francji, Anglii, Niemiec, Austrii, Holandii, Szwecji oraz Australii.

Większość produktów posiada niezależne certyfikaty potwierdzające, że zastosowane przy produkcji kosmetyków składniki są pochodzenia organicznego. Żaden z produktów nie jest testowany na zwierzętach. Dodatkowo - duża część kosmetyków jest odpowiednia dla wegan, gdyż przy ich produkcji nie stosowano składników pochodzenia zwierzęcego.

Poniżej szczegółowe informacje na temat organicznych i pozostałych certyfikatach.

Certyfikat organiczny USDA

USDA

Certyfikat wydawany przez Departament Rolnictwa USA (United States Department of Agriculture  – USDA). Kosmetyki z przyznanym certyfikatem USDA Organic posiadają co najmniej 95% składników pochodzenia organicznego - to jeden z najbardziej wymagających i kompleksowych systemów certyfikacji. Certyfikacja USDA została opracowana z myślą o produktach spożywczych i dlatego uważana jest za wyjątkowo surową w odniesieniu do środków czystości i kosmetyków.
Wszystkie składniki produktów dozwolone do stosowania przez USDA są również akceptowane przez FDA – to jedna z najbardziej restrykcyjnych na świecie instytucji kontrolujących żywność i leki.

Certyfikat organiczny SOIL

SOIL ASSOCIATION

Jest organizacją charytatywną, powstałą w Wielkiej Brytanii  w 1946 roku dzięki zaangażowaniu  grupy rolników, naukowców i dietetyków. Swoją działalnością wspiera ochronę środowiska, zwierząt i ochronę zdrowia. Dba o równowagę pomiędzy ekosystemami, humanitarne traktowanie zwierząt, a także promuje zdrowy tryb życia,  a w szczególności zdrową żywność.  Produkty posiadające certyfikat SOIL ASSOCIATION zawierają minimum 75% - 95% składników organicznych. Spełniają wymogi przewidziane dla kosmetyków ekologicznych – włącznie z zasadami ekologicznej uprawy roślin oraz poszanowaniem dla środowiska naturalnego w całym procesie produkcyjnym. Certyfikat spełnia rygorystyczne kryteria środowiskowe GOTS. W Wielkiej Brytanii audyty przeprowadza Soil Association Certification Limited (SACL), spółka zależna w całości i należąca do Soil Association. W innych krajach Soil Association współpracuje z niezależnymi organizacjami spełniającymi kryteria akredytacyjne IFOAM. Inspekcje upraw, hodowli i firm odbywają się przynajmniej raz w roku. Soil Association przeprowadza także losowe inspekcje, które mogą być niezapowiedziane.

Certyfikat organiczny COSMEBIO

COSMEBIO

To organizacja francuska nadająca znaki BIO lub ECO. Certyfikacja Cosembio gwarantuje, że kosmetyk zawiera głównie składniki naturalne i pochodzenia naturalnego. Produkt oznaczony tym logo musi zawierać co najmniej 95% składników pochodzenia naturalnego lub z rolnictwa ekologicznego. Poszanowanie natury powinno być całkowite (poszanowanie naturalnej równowagi, bez testów na zwierzętach).
Procesy uzyskiwania nie mogą zanieczyszczać środowiska. Opakowania muszą ulegać biodegradacji lub nadawać się do ponownego użytku (recyklingu). Konsument musi uzyskać całkowitą i przejrzystą informację dotyczącą użytych składników i całości etapów produkcji aż do produktu finalnego. Procent składników naturalnych i procent składników bio jest jasno wskazany na wszystkich opakowaniach produktów certyfikowanych, noszących znaki BIO i ECO. Warunkiem certyfikatu jest wymaganie 95% naturalnych składników, 5% produktu może zawierać ilości syntetycznych substancji, które nadal nie są dostępne w postaci naturalnej (składniki te muszą spełniać bardzo wąskie wymagania tzw. listy pozytywnej, wykluczającej m.in. stosowanie PEG, silikonów, pochodnych przemysłu petrochemicznego).

Certyfikat organiczny ECOCERT

ECOCERT

Jest międzynarodowym, niezależnym stowarzyszeniem istniejącym od 2002 roku. Działa w ponad 80 krajach na świecie i kontroluje jakość kosmetyków ekologicznych. Główna siedziba znajduje się we Francji.
Ecocert definiuje dwie klasy produktów:
Kosmetyk ekologiczny i biologiczny – składa się z minimum 95% składników pochodzenia naturalnego, z których minimum 95% pochodzi z upraw biologicznych;
 Kosmetyk biologiczny – składa się z minimum 95% składników pochodzenia naturalnego oraz przynajmniej 50% surowców naturalnych pochodzi z upraw ekologicznych, zawiera maksymalnie 5% składników syntetycznych.
Pozostałe kryteria stosowane przy kontroli obu klas produktów (egzekwowane przez Ecocert) to m.in.: zakaz stosowania surowców modyfikowanych genetycznie (roślinnych jak i zwierzęcych), surowce pochodzenia zwierzęcego uzyskiwane tylko ze zwierząt żywych (np. mleko, miód), zakaz stosowania sztucznych tłuszczy, olejów i innych substancji uzyskiwanych przy destylacji ropy naftowej, np. silikonów, parafiny. Certyfikat przyznawany jest na okres 12 miesięcy. Po upływie tego czasu firma zainteresowana otrzymaniem certyfikatu musi się wystąpić ponownie o jego przyznanie spełniając wszystkie wymagane kryteria.

Certyfikat organiczny BDIH

BDIH

Jest skrótem od Bundesverband Deutscher Industrie- und Handelsunternehmen für Arzneimittel, Reformwaren, Nahrungsergänzungsmittel und Körperpflegemittel (Naradowa Jednostka Niemieckiego Przemysłu i Przedsiębiorców Leków i Środków do Pielęgnacji Ciała). Założona została w 1951 roku jako zjednoczenie producentów z siedzibą w Manheim. Celem stowarzyszenia jest zachowanie naturalnych warunków życia ludzi i zwierząt oraz wspierania produktów spełniających określone kryteria społeczne. Głównym obszarem zainteresowania BDIH są uprawy ekologiczne, przyjazna środowisku produkcja, ochrona gatunkowa roślin i zwierząt, sprawiedliwy handel, oszczędne i ekologiczne opakowania, aktywne działania przeciw modyfikacjom genetycznym.  W przypadku standardów BDIH nie ma różnych certyfikatów i istnieje jeden wspólny znak dla wszystkich produktów.
Producenci, których kosmetyki oznaczone są tym znakiem duży nacisk kładą na nowoczesną, naturalną i szczególnie delikatną pielęgnację. Do produkcji kosmetyków używane są naturalne surowce, jak oleje roślinne, tłuszcze i wosk, ekstrakty ziołowe i wody kwiatowe, olejki eteryczne i substancje zapachowe z kontrolowanych upraw ekologicznych lub dzikich zbiorów. Mianem kosmetyku ekologicznego można określać wyłącznie produkty, w których 95 procent stanowią składniki ekologiczne (za wyjątkiem wody i minerałów), pochodzące z kontrolowanych upraw ekologicznych.

Certyfikat organiczny AUSTRIA BIO GARANTIE

AUSTRIA BIO GARANTIE

Austriacki podmiot certyfikujący i kontrolujący wytwórców i dostawców produktów organicznych. Austriacka Gwarancja Bio jest wiodącą, uznaną przez państwo instytucją kontrolną dla produktów ekologicznych Bio. Od listopada 2010 zawarty jest nowy rozdział austriackiego kodeksu spożywczego "Bio kosmetyka". Certyfikat ten oznacza wysoki standard kosmetyków Bio. Wyłącznie produkty zawierające ponad 95 % składników Bio i w tym przynajmniej 20% z produktów rolniczych (agrarnych), mogą używać tego znaku jakości. Ten standard będzie wkrótce przyjęty w całej Unii Europejskiej.  Aby produkt spełniał wymagania stawiane przez organ certyfikujący musi zawierać co najmniej 95% składników od certyfikowanych, kontrolowanych dostawców surowców organicznych.

Certyfikat VEGAN

VEGAN

Przyznawany przez organizację Vegan Society, która funkcjonuje w Wielkiej Brytanii od 1944 roku. Certyfikat Vegan Society daje gwarancję, że produkty, które go posiadają spełniają szereg standardów wyznaczonych przez filozofię weganizmu, czyli nie zawierają składników zwierzęcych, nie są testowane na zwierzętach oraz są wolne od składników roślinnych pochodzących z genetycznie modyfikowanych upraw (GMO). Dotyczy to zarówno samego produktu jak i wszystkich składników użytych do jego wytworzenia. Wytyczne te dotyczą zarówno końcowych produktów, składników, jak i całego procesu produkcji.

Certyfikat NOT TESTED ON ANIMALS

NIE TESTOWANY NA ZWIERZĘTACH

Znak zajączka na produkcie oznacza, że poszczególne jego składniki i działanie całego preparatu nie były testowane na zwierzętach. Co więcej produkt ten nie zawiera składników pochodzących z martwych zwierząt; może on jednak zawierać składniki pochodzące od zwierząt żywych, np. wosk pszczeli, miód, produkty mleczne, lanolinę.
Kosmetyki nie testowane na zwierzętach mogą być oznaczone skrótem BWC – Beauty Without Cruelty oraz hasłami, Cruelty Free, Animal Friendly, Not Tested On Animals.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl